Japończycy od lat używają fontann zewnętrznych jako centrum ogrodów, aby stworzyć scenę piękna i spokoju. Podobnie jak Rzymianie, którzy byli z powrotem w naszej historii, używali fontann wodnych, aby oferować wodę pitną i kąpać się.

Obecnie na rynku istnieje wiele rodzajów fontann wodnych. Przy wyborze fontanny do ogrodu lub patio należy wziąć pod uwagę kilka rzeczy.

Pierwszą rzeczą do rozważenia jest przestrzeń. Zbyt duża fontanna może być arogancka w ogrodzie lub na tarasie, jeśli przestrzeń jest bardzo mała. Czasami mniejsze jest lepsze. Jednak fontanny są dostępne w dowolnej liczbie kształtów i rozmiarów.

Następną rzeczą do rozważenia jest styl. Jak ty wyglądasz? Twoja fontanna może mieć kapryśny efekt, który może obejmować wróżki, krasnoludy, zwierzęta, ptaki lub ludzi. Lub wyrafinowany i posągowy. Wybór jest zdecydowanie osobistą preferencją.

Następnie musisz rozważyć kompozycję lub materiały, które chcesz uzyskać pożądany efekt. Istnieje tyle rodzajów materiałów do fontann zewnętrznych, ile można sobie wyobrazić.

Są fontanny wykonane z ciężkiego kamienia lub betonu na stałą fontannę na zewnątrz w ogrodzie lub na tarasie. Te fontanny zewnętrzne nie są przeznaczone do przenoszenia ani przechowywania w pomieszczeniach w chłodne lub ciężkie zimowe miesiące.

Innymi materiałami budowlanymi mogą być włókno szklane, ceramika, miedź, metal, aluminium, szkło, drut, żywica poli, stal, kamień żelazny, cegła, płytki, bambus, a lista jest ograniczona tylko twoją wyobraźnią. Jednak bardzo popularnym materiałem do fontann zewnętrznych jest włókno szklane.

Z włókna szklanego można manipulować w wielu kształtach, formach, rozmiarach i wymiarach. Może wyglądać jak rocznik i stare koło wodne, przez które przepływa woda. Lub może być pomalowany na błyszczący kolor jako rodzaj posągu.

Włókno szklane to bardzo lekki materiał, dzięki któremu urządzenie można łatwo przenosić w różne miejsca w ogrodzie lub na tarasie. Lekkość umożliwia czyszczenie, suszenie i przechowywanie urządzenia w pomieszczeniu. W regionach kraju, w których zimy są szczególnie chłodne, chroni przed uszkodzeniami.

Inne rodzaje fontann zewnętrznych są czasami budowane przy użyciu żelaza jako stojaka do przenoszenia garnków, misek, liści, starych butów lub innych przedmiotów, które mogą pomóc stworzyć efekt kaskady. Dla złotej rączki fontanny składają się ze wszystkiego, co utrzymuje i wspiera wodę.

Niektóre fontanny wodne mają diody LED, które świecą, gdy robi się wystarczająco ciemno, aby je zobaczyć. Inni używają świateł LED w kaskadzie, aby podkreślić wodę przepływającą od obiektu do obiektu.

Obecnie na rynku jest tyle fontann, że ledwo zarysowaliśmy powierzchnię. Kolejną rzeczą, o której należy pamiętać, niektóre fontanny wodne mają włącznik lub wyłącznik dźwięku. Niektórzy wolą widzieć i nie słyszeć wody, podczas gdy inni lubią dźwięk i ruch. To tylko osobiste preferencje.

Przy wyborze odpowiedniej fontanny na zewnątrz jest tak wiele zmiennych. Jeśli mieszkasz w cieplejszym klimacie, w którym możesz korzystać z ogrodów lub patio o każdej porze roku, kup najlepsze urządzenie, na jakie Cię stać. W ten sposób masz spokój w swoim ogrodzie lub na tarasie o każdej porze roku.