W domu i biurze dozowniki chłodnic wody stały się nieodzowną częścią życia. Zapewniają chłodną i bezpieczną wodę pitną. Butelkowe dystrybutory wody i bezlampowe chłodnice wody są dwoma rodzajami dystrybutorów wody. W następnym artykule wymieniliśmy zalety i wady chłodnic w ogóle.

Zalety:

– Nie wymagają instalacji.

– Są łatwe w transporcie, a dzięki swoim kompaktowym rozmiarom łatwe do przechowywania.

– Istnieje wiele dystrybutorów chłodzonych wodą różnych marek w różnych cenach. Zaletą jest wybór tego, który pasuje do budżetu.

– Proces instalacji jest niewielki lub żaden: jest przeprowadzany przez firmę.

– Konserwacja jest prosta i łatwa. Sprzątanie raz w tygodniu jest właściwe. Części zamienne są dostępne w firmie.

– Nie wymaga specjalistycznej wiedzy technicznej, aby sobie z tym poradzić. Prawie wszystkie marki mają instrukcje użytkowania i konserwacji.

– Neguje użycie orurowania.

Niekorzyść:

– Chociaż dozownik chłodnicy wody jest bezpieczny, wybierz markę wody w butelce, aby uzyskać wyraźną dostawę. Czasami woda butelkowana nie nadaje się do picia, ponieważ jest wytwarzana lokalnie lub nieoczyszczona.

– Staraj się, aby dozownik był wolny od pyłu, w przeciwnym razie może stać się wylęgarnią chorób.

– Chociaż jest to jednorazowa płatność, dozownik wody nie jest bardzo drogi. Do tego dochodzą regularne koszty wody butelkowanej, które rosną szczególnie latem. Ten czynnik powstrzymuje wielu od kupowania dawców.

– Zwykle plastikowy, sprawdź jakość przed zakupem. Tani lub szkodliwy materiał z tworzywa sztucznego szkodzi ludziom, którzy piją od dawcy.

Podsumowując, dozowniki chłodnic wody są idealne dla dużych środowisk pracy lub rodzin. Są pierwszym wyborem dla osób dbających o zdrowie. Chociaż są wady, jest to zdecydowanie lepsza opcja niż picie z wody z kranu.